Eğitmenler

Öngün Güner


Öngün Güner

1981 yılında İstanbul’da doğan Öngün Güner, 1999 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliğini bölümünü kazandığı zaman dansla tanıştı ve hobisini profesyonel bir yaşama dönüştürdü. Mühendislik diplomasını alıp askerliğini bitirdikten sonra dans etmeyi ve dans eğitmenliğini kendine meslek olarak seçti. Bu alanda daha profesyonel bir eğitim almak için Türkiye’den ve yurtdışından gelen birçok eğitmenden dersler aldı.

Öğrencilik hayatı boyunca, Türkiye’de Dans Sporları Federasyonu’nun düzenlediği yarışmalara katılıp dereceler alan Öngün Güner, yurtdışında da Türkiye’yi temsil etmek için birçok uluslararası yarışmaya katıldı.

2009 yılında Acropolis Cup Open Profesional Master Class yarışmasında Avrupa Üçüncüsü olan Öngün Güner bugün Türkiye’nin önde gelen dans eğitim merkezlerinde dans eğitmenliği, koreograflık ve danışmanlık yaptıktan sonra kendi okulu DANS POINT’ i kurdu.

T.C Gençlik ve Spor Bakanlığı Dans Federasyonu Lisanslı Sporcusu ve Sportif Salon Dansları I. Ve II. Kademe Antrenörü olan Öngün Güner bugün aynı zamanda T.C Gençlik ve Spor Müdürlüğü Dans Federasyonu Sportif Salon Dansları Hakemi ve Sosyal Latin Dansları Hakemidir.

Kariyeri boyunca birçok üniversite, lise ve okulda dersler veren Güner, şu anda Dans Point’te dans eğitmenliği, koreograflık yapmayı sürdürmenin yanı sıra İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi,  Bahçeşehir Koleji ve Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nde öğrencilerine eğitim vermeyi sürdürmekte ve 2001 senesinden beri de düğün dansı eğitimi vermektedir. Yılda ortalama 50 düğün çiftinin ilk dans koreografilerini hazırlamayı sürdürmektedir.